تبدیل تاریخ شمسی قمری میلادی

تبدیل تاریخ شمسی میلادی و قمری

 

 

تبدیل تاریخ میلادی ، شمسی ، قمری، مطمئنا برای شما هم پیش آمده است که بخواهید برای امری چون پر کردن فرمهای بین المللی ، فرم سفارت ، خرید آنلاین پرواز خارجی ، رزرو هتل خارجی ، گرفتن وقت سفارت ، اخذ ویزا و روادید بخواهید تاریخ تولد خود را به میلادی و یا قمری وارد کنید ولی به دلیل عدم دسترسی به گذرنامه عاجز مانده باشید. دیگه نگران نباشید.

مبدل تاریخ شمسی قمری میلادی

به کمک مبدل تاریخ سفردون به راحتی میتوانید با وارد کردن تاریخ مورد نظر آن را به شمسی / قمری / میلادی تبدیل نمایید.

تقویم شمسی / گاه شمار شمسی

 

تبدیل تاریخ شمسی به میلادی

 

گاه‌شماری هجری خورشیدی یا هجری شمسی و بر پایهٔ گاه‌شماری جلالی با مبدأ هجری است. آغاز سال خورشیدی برابراست با نخستین روز بهار.

تقویم هجری شمسی ، تقویمی است که امروزه ما از آن استفاده میکنیم و این تقویم از تقویم های دقیق در جهان است. تقویم هجری شمسی اولین بار در سال ۴-۱۳۰۳ هجری قمری مطابق با ۸۰۷ جلالی در تقویم جلالی توسط نجم الدوله آورده شد . او در آن زمان تقویم هجری شمسی برجی را ثبت کرد . در این تقویم روز اول بهار آغاز سال نوهجری شمسی برجی میباشد . درسال ۱۳۰۴ در پنجمین دوره مجلس شورای اسلامی نام ماه ها و تعداد شبانه روز ماه ها به نام فارسی تغییر داد که این نام ها ریشه اوستایی دارد . به این صورت تقویم تاریخ امروز ما به جای تقویم هجری شمسی برجی تقویم رسمی کشور شد.

 

تقویم میلادی / گاه شمار میلادی

 

تبدیل تاریخ میلادی به شمسی

 

گاه‌شماری میلادی گاه‌شماری با ریشهٔ مسیحی است که هم‌اکنون در بیشتر کشورهای جهان استفاده می‌شود و تقویمی بین‌المللی است. این گاه‌شماری برگرفته از گاه‌شماری ژولینی با مبدأ میلادی (میلاد عیسی) است.

مروزه در بسیاری از کشور های مختلف تقویم رسمی بر اساس تقویم میلادی است . هم چنین تعداد زیادی از وقایع تاریخی قبل از اسلام نیز بر اساس این تقویم باز گو شده است. تقویم میلادی از زمان اولین امپراطوری مسیحی کنستانتین ایجاد شد . او که در روم حکومت میکرد آیین مسیحیت را در میان دین های رسمی اعلام کرد . درآن زمان برای محاسبه دقیق روز عید پاک و هم چنین میلاد مسیح در گیری هایی میان کلیساها وجود داشت . در نهایت تاریخ امروزی میلادی که تقویم گرگوری نام دارد توسط پاپ گرگوری ثبت شد . او اول ژانویه را آغاز سال نو اعلام کرد .

تقویم قمری / گاه شمار قمری

 

تبدیل تاریخ قمری به شمسی

 

گاه‌شماری هجری قمری، گاه‌شماری براساس چرخش ماه است که توسط مسلمانان و نیز در بسیاری از کشورهای اسلامی به عنوان سالنمای مذهبی یا در مواردی سالنمای مدنی استفاده می‌شود. از این سالنمای در بسیاری از آیین‌های اسلامی، از قبیل روزه، حج، تعیین ماه‌های حرام، و عزاداری استفاده می‌شود.